RSS feed for Flo

Flo has logged 22 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Street Fighter II: The Animated Movie

Street Fighter II: The Animated Movie

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
I Was Born, But...

I Was Born, But...

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Burning

Burning

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry