RSS feed for Flo

Flo has logged 24 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mirai

Mirai

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Experiment in Terror

Experiment in Terror

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
The Lineup

The Lineup

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Big Heat

The Big Heat

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★½
Edit this entry  
13
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★
Edit this entry  
13
My Dinner with Hervé

My Dinner with Hervé

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tigerland

Tigerland

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sommersby

Sommersby

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry