Flo has logged 36 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shadow

Shadow

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Third Wife

The Third Wife

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Monrovia, Indiana

Monrovia, Indiana

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Game Changers

The Game Changers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Exhibition

Exhibition

2013
×
★★½
Edit this entry  
13
High Life

High Life

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Archipelago

Archipelago

2010
×
★★★
Edit this entry  
12
Unrelated

Unrelated

2007
×
★★★
Edit this entry  
12
High Life

High Life

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★
Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The German Lesson

The German Lesson

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Colette

Colette

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Domino

Domino

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Penguin Highway

Penguin Highway

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
System Crasher

System Crasher

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry