Flo has logged 35 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Klute

Klute

1971
×
★★½
Edit this entry  
29
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
The Chambermaid

The Chambermaid

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Too Late to Die Young

Too Late to Die Young

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Bodied

Bodied

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sunset

Sunset

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Diane

Diane

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Greta

Greta

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Booksmart

Booksmart

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Kursk

Kursk

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Luce

Luce

2019
×
★½
Edit this entry  
08
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Elisa & Marcela

Elisa & Marcela

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
By the Grace of God

By the Grace of God

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry