Flo has logged 58 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Aladdin

Aladdin

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Holiday

Holiday

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Edit this entry  
30
Liz and the Blue Bird

Liz and the Blue Bird

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Liz and the Blue Bird

Liz and the Blue Bird

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Peterloo

Peterloo

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Woman at War

Woman at War

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
Edit this entry  
28
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Gangster, the Cop, the Devil

The Gangster, the Cop, the Devil

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
63 Up

63 Up

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Maiden

Maiden

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Ms. Purple

Ms. Purple

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Hotel by the River

Hotel by the River

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Generation Wealth

Generation Wealth

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Starfish

Starfish

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Us

Us

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Monos

Monos

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★½
Edit this entry  
12
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★
Edit this entry  
11
A Land Imagined

A Land Imagined

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★
Read the review Edit this entry