RSS feed for Flo

Flo has logged 54 entries for music films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Liz and the Blue Bird

Liz and the Blue Bird

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Matangi / Maya / M.I.A.

Matangi / Maya / M.I.A.

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Ryuichi Sakamoto: Coda

Ryuichi Sakamoto: Coda

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Whitney

Whitney

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Whitney

Whitney

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cold War

Cold War

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Diva

Diva

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Victor/Victoria

Victor/Victoria

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★★½
Edit this entry  
25
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Long Time Running

Long Time Running

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
La La Land

La La Land

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
I Called Him Morgan

I Called Him Morgan

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lure

The Lure

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★½
Edit this entry  
31
Chi-Raq

Chi-Raq

2015
×
★★½
Edit this entry  
27
Amy

Amy

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Eden

Eden

2014
×
★★½
Edit this entry  
20
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★½
Edit this entry  
20
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
What Happened, Miss Simone?

What Happened, Miss Simone?

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Night at the Roxbury

A Night at the Roxbury

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Airheads

Airheads

1994
×
★★★
Edit this entry  
27
Whiplash

Whiplash

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
20.000 Days on Earth

20.000 Days on Earth

2014
×
★½
Edit this entry  
13
A Spell to Ward Off the Darkness

A Spell to Ward Off the Darkness

2013
×
★★
Edit this entry  
23
We Are the Best!

We Are the Best!

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
04
20 Feet from Stardom

20 Feet from Stardom

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
Phantom of the Opera

Phantom of the Opera

1943
×
★★★
Edit this entry  
26
A Band Called Death

A Band Called Death

2012
×
★★★½
Edit this entry