RSS feed for Flo

Flo has logged 634 entries for thrillers.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
High Life

High Life

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
High Life

High Life

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Domino

Domino

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Rambo

Rambo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Open Your Eyes

Open Your Eyes

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Matador

Matador

1986
×
★★½
Edit this entry  
31
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★
Edit this entry  
30
Carriers

Carriers

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
All the Boys Love Mandy Lane

All the Boys Love Mandy Lane

2006
×
★★
Edit this entry  
23
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Our Man in Havana

Our Man in Havana

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Standoff at Sparrow Creek

The Standoff at Sparrow Creek

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Guilty of Romance

Guilty of Romance

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
The Beach

The Beach

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Net

The Net

1995
×
★★½
Edit this entry  
30
Triple Threat

Triple Threat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
World on a Wire

World on a Wire

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mimic

Mimic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Perfection

The Perfection

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Riddick

Riddick

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★★
Edit this entry  
10
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Experiment in Terror

Experiment in Terror

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lineup

The Lineup

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry