Sort by
  • Godzilla Minus One

    ★★★★

  • When Evil Lurks

    ★★★½

  • Dream Scenario

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★½

  • John Mulaney: Baby J

  • Air

    ★★½

  • Evil Dead Rise

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Divinity

    ★★★

  • Infinity Pool

    ★★★

  • This Place Rules

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Talk to Me

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Sisu

    ★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Skinamarink

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Enys Men

  • Three Thousand Years of Longing

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • The Northman

  • RRR

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★★½

  • We Met in Virtual Reality

    ★★★★

  • Fire of Love

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • Benedetta

  • Sasquatch

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • The Stand

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • Live from the Space Stage: A HALYX Story

  • Tiger King

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★★

  • Murder Death Koreatown

  • The Hidden Kingdoms of China

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Courier

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Fall

  • Watchmen

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★