Will has logged 96 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
Edit this entry  
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Maniac

Maniac

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★½
Edit this entry  
21
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lava

Lava

2014
×
Edit this entry  
26
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Metropolis

Metropolis

1927
×
Read the review Edit this entry  
18
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry