• The Lost City

    ★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Home Team

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★½

  • The Windshield Wiper

    ★★★★

  • Luca

    ★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★½

  • Unhinged

  • Little Women

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Bird Box

    ★★½

  • One Crazy Summer: A Look Back at Gravity Falls

  • Set It Up

    ★★★★

  • Incredibles 2

  • Avengers: Infinity War

  • Midnight Sun

    ★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Coco

  • Gerald's Game

    ★½

  • I, Tonya

  • The Only Living Boy in New York

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Harry Styles: Behind the Album

    ★★★★★

  • My Friend Dahmer

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • All Summers End

    ★★★

  • Call Me by Your Name

  • La La Land

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

  • Avengers: Age of Ultron

  • Cinderella

    ★★★

  • The Boy Next Door

    ★★★½

  • Love, Rosie

    ★★★½

  • The Maze Runner

    ★★½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Purge

  • Here Comes the Boom

    ★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★½

  • FRED 3: Camp Fred

    ★★★

  • The Avengers

  • The Hunger Games

  • Project X

    ★★½

  • An Elf's Story

    ★★

  • Captain America: The First Avenger

  • The Social Network

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★½

  • (500) Days of Summer

    ★★★½

  • Up

  • Iron Man

  • Atonement

    ★★★★

  • Superbad

    ★★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • The Holiday

    ★★★★★

  • The Incredibles

  • The Polar Express

    ★★★½

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

  • Mean Girls

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone