• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • RRR

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Happiest Season

  • Soul

    ★★★★

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Notturno

  • Valentina

    ★★★★

  • Tenet

  • Black Is King

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Dangerous Lies

    ½

  • Rising High

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Sergio

    ★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Marighella

  • Varda by Agnès

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Divine Love

    ★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Working Woman

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Incredibles 2

  • Paradise Lost

    ★★★★

  • Capernaum

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Rafiki

    ★★★½