Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★½

  • Selena Gomez: My Mind & Me

    ★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★

  • Sidney

    ★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • RRR

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★½

  • Finch

    ★★

  • Eternals

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Framing Britney Spears

  • CODA

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • The Final Years of Majuro

    ★★½

  • Underplayed

    ★★

  • Banksy and the Rise of Outlaw Art

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Iris: A Space Opera by Justice

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • All About Me

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Rams

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Balloon

    ★★★★½

  • Next Gen

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Incredibles 2

    ★½