Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Tess

Tess

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
Poetry

Poetry

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Banksy and the Rise of Outlaw Art

Banksy and the Rise of Outlaw Art

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★½
Edit this entry  
05
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
03
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★½
Edit this entry  
01
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Edit this entry  
29
Rango

Rango

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Paperman

Paperman

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Day & Night

Day & Night

2010
×
★★★
Edit this entry  
23
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
About the Art of Love or a Film with 14441 Frames

About the Art of Love or a Film with 14441 Frames

1972
×
★★★★
Edit this entry  
05
Exit Through the Gift Shop

Exit Through the Gift Shop

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Thing

The Thing

1982
×
★★★½
Edit this entry  
14
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
Sidney

Sidney

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★½
Edit this entry  
19
The Mask

The Mask

1994
×
★★★½
Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
RRR

RRR

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
05
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Next Gen

Next Gen

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry