• Red Notice

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Kaiserschmarrndrama

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Infinite

    ★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Michael Cimino, God Bless America

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Wrong Turn

    ★★★

  • The Marksman

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★½

  • Honest Thief

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★½

  • Greenland

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Fantasy Island

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • My Spy

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • Dracula

    ★★★½

  • Planet of the Tapes

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Black Christmas

  • The Gentlemen

    ★★★★