FlorianWurfbaum has logged 168 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Public

The Public

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Death Wish

Death Wish

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Family Business

Family Business

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Diner

Diner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Highlander: The Source

Highlander: The Source

2007
×
Read the review Edit this entry  
23
D-Tox

D-Tox

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
On Deadly Ground

On Deadly Ground

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Under Siege

Under Siege

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Marked for Death

Marked for Death

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Above the Law

Above the Law

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Highlander: Endgame

Highlander: Endgame

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Police Academy 2: Their First Assignment

Police Academy 2: Their First Assignment

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Police Academy

Police Academy

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rambo

Rambo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Mosquito Coast

The Mosquito Coast

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Ninja

American Ninja

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jumpin' Jack Flash

Jumpin' Jack Flash

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
1941

1941

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry