• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Fistful of Vengeance

    ★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★

  • Kimi

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • The House

    ★★★★

  • Scream

    ★★

  • The King's Man

    ★★★★

  • Last Train to Christmas

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • DMX: Don't Try to Understand

    ★★★

  • Swan Song

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Kate

    ★★★½

  • Attica

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Old Henry

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Procession

    ★★½

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Dawn Breaks Behind the Eyes

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Raging Fire

    ★★½

  • Zeros and Ones

    ★★

  • Beckett

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • Demonic

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Nitram

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Memoria

    ★★½

  • Prayers for the Stolen

    ★★★½

  • Paris, 13th District

    ★★★★