• Malcolm & Marie

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • In the Country of Last Things

    ★★★

  • The Siamese Bond

    ★★★★½

  • The shadows

    ★★★★

  • Los Arcontes

    ★★★

  • Las credenciales

    ★★

  • A Body Exploded into a Thousand Pieces

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Vicenta

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • History of the Occult

    ★★★★½

  • Meander

  • Red Post on Escher Street

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Unlimited Edition

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Sophie Jones

    ★★★★

  • Teddy

    ★★★½

  • Red Screening

    ★★★★

  • The Crimes That Bind

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • Little Forest

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • Unorthodox

    ★★★★

  • The Occupant

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Chronicles of Rebecca

    ★★½

  • A Common Crime

    ★★★★½

  • Isabella

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Red Moon Tide

    ★★★

  • Mum, Mum, Mum

    ★★★½

  • Leaf

    ★★★½

  • One in a Thousand

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Sex, Explained

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Pinball

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★

  • The Lunchroom

    ★★★½

  • Under My Dark Skin

    ★★★½

  • La invención de Borges

    ★★

  • Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

    ★★★★

  • The Silent Party

    ★★

  • The Enormous Presence of Death

    ★★★

  • Zombies in the Sugar Cane Field. The Documentary

    ★★★★★

  • Marianne

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★½

  • Moving On

    ★★½

  • Advantages of Travelling by Train

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Fractured

    ★★

  • VFW

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • The Mind, Explained

    ★★★★

  • Memories of a Teenager

    ★★½

  • Lucy in the Sky

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Good Intentions

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Sleepwalkers

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • About Endlessness

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Heroic Losers

    ★★★