• Sound of Metal

    ★★★★

  • The Sleepwalkers

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • About Endlessness

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Heroic Losers

    ★★★

  • Warning: Do Not Play

    ★★½

  • Ready or Not

    ★½

  • Black Magic for White Boys

    ★★★

  • Céline

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • When They See Us

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Invisible Life

    ★★★★★

  • Land of Ashes

    ★★★

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • First Love

    ★★★½

  • Years and Years

    ★★★★

  • Yesterday

    ½

  • Swallow

    ★★★

  • Bliss

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • I See You

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Lemebel

    ★★★

  • Nevrland

    ★★★½

  • Glass

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • The World Is Full of Secrets

    ★★★½

  • Porno para principiantes

    ★★

  • Mirage

    ★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Abrakadabra

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Night School

    ★★★

  • The Dead Center

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★★½

  • Rojo

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Seduction of the Flesh

    ★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • Buy Me a Gun

    ★★★★

  • Murder Me, Monster

    ★★

  • Climax

    ★★★★

  • El Angel

    ★★★★

  • Border

    ★★★½

  • Braid

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • The Wolf House

    ★★★½

  • Bixa Travesty

    ★★★

  • The Endless Day

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • 27: El club de los malditos

    ★★

  • Kharms

    ★★★½

  • Tokyo Vampire Hotel

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★

  • Tie Your Plow to a Star

    ★★★½

  • Terrified

    ★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★