RSS feed for flowertwithat

flowertwithat has logged 232 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Bad Kids

The Bad Kids

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Edit this entry  
20
Gigi

Gigi

1958
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Edit this entry  
14
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★★★
Edit this entry  
13
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
Season of the Witch

Season of the Witch

2011
×
★★
Edit this entry  
10
Donald Cried

Donald Cried

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Tulip Fever

Tulip Fever

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Menashe

Menashe

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
Voyeur

Voyeur

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Lovers

The Lovers

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
The Forgotten

The Forgotten

2004
×
★★½
Edit this entry  
26
1922

1922

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Cuba and the Cameraman

Cuba and the Cameraman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Crown Heights

Crown Heights

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
The Hero

The Hero

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Landline

Landline

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
One of Us

One of Us

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
11
11/8/16

11/8/16

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Come Swim

Come Swim

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Lady in the Van

The Lady in the Van

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★★
Edit this entry  
25
I Am Heath Ledger

I Am Heath Ledger

2017
×
★★★½
Edit this entry