• The Man From Toronto

    ★½

  • Spiderhead

    ★★

  • Hustle

    ★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Senior Year

    ★½

  • Metamorphosis

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Thing from the Factory by the Field

    ★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★

  • Metal Lords

    ★★½

  • The Northman

    ★★½

  • All Hail

    ★½

  • The Bubble

    ★½

  • RRR

    ★★

  • Moonshot

    ★★

  • Black Crab

    ★★½

  • Deep Water

    ★★

  • The Bad Guys

    ★★

  • Ambulance

    ★★½

  • X

    ★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • I Love America

    ★★

  • Windfall

    ★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Andy Warhol Diaries

    ★★★½

  • The Invisible Thread

    ★★

  • The Weekend Away

    ★★½

  • Chernobyl: The Lost Tapes

    ★★½

  • No Exit

    ★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Dog

    ★★½

  • The Outfit

    ★★★

  • Bigbug

    ★★

  • The Sky Is Everywhere

    ★★

  • Blacklight

    ★½

  • Kimi

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • The Privilege

  • Marry Me

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • No Shark

    ★★

  • Moonfall

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • You Won't Be Alone

    ★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★½

  • Dual

    ★★½

  • Lucy and Desi

    ★★★

  • Master

    ★★★

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★½

  • Emergency

    ★★★

  • Fresh

    ★★½

  • Scream

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • A Clüsterfünke Christmas

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Operation Mincemeat

    ★★★

  • Love Hard

    ★½

  • My Wonderful Life

    ★★

  • The Shadow in My Eye

    ★★