RSS feed for Miguel

Miguel has logged 293 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Desierto

Desierto

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
American Honey

American Honey

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Loneliest Planet

The Loneliest Planet

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mutual Appreciation

Mutual Appreciation

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Perfection

The Perfection

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Box

The Box

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Who's That Knocking at My Door

Who's That Knocking at My Door

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Logan's Run

Logan's Run

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Anima

Anima

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Late Night

Late Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Glass

Glass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Capote

Capote

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blow

Blow

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Homesman

The Homesman

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Holiday

Holiday

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mug

Mug

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paranoid Park

Paranoid Park

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry