• The Gray Man

    ★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★

  • Scream

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Red Notice

    ½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Thunder Force

  • Mortal Kombat

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Yes Day

    ½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Moxie

    ★★

  • Flora & Ulysses

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Bliss

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Finding ʻOhana

    ½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★½

  • Music

    ½

  • The Dig

    ★★★

  • Good Morning

    ★★★★

  • News of the World

    ★★

  • Long Toast

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Education

    ★★★★½

  • The Midnight Sky

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • LEGO Star Wars Holiday Special

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Rebecca

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

  • On the Rocks

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★½

  • Nomadland

    ★★★★½