Sort by

cassie has logged 149 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
Read prior review Edit this entry  
01
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
Read the review Edit this entry  
01
High School Musical

High School Musical

2006
×
Read the review Edit this entry  
30
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
Read prior review Edit this entry  
19
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Daniel Sloss: X

Daniel Sloss: X

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★
Edit this entry  
01
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry