• Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Hammamet

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

  • Watchmen

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Two Popes

  • Joker

  • An Officer and a Spy

    ★★½

  • Marriage Story

  • Il signor Diavolo

    ★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • I Lost My Body

  • Chernobyl

  • Hellboy

  • The Dirt

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

  • The Great Hack

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Ralph Breaks the Internet

  • Green Book

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Fahrenheit 11/9

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Free Solo

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • On My Skin

    ★★★½

  • Roma

  • Dogman

    ★★

  • The House That Jack Built

  • Climax

    ½

  • Solo: A Star Wars Story

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Lords of Chaos

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • WHAT DID JACK DO?

  • The Place

  • Blade Runner 2049

  • Disobedience

    ★★★

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Veronica

  • Death Note

  • Dunkirk

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

  • Twin Peaks: The Return

  • Okja

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Beauty and the Beast

  • T2 Trainspotting

  • Call Me by Your Name

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • The Young Pope

  • Inferno

  • Bridget Jones's Baby

  • The Founder

  • Amanda Knox

  • Nocturnal Animals

  • La La Land

    ★★★★

  • Ghostbusters

  • Independence Day: Resurgence

  • The Secret Life of Pets