RSS feed for Rich

Rich has logged 62 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Carol

Carol

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★
Edit this entry  
23
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★
Edit this entry  
22
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★
Edit this entry  
11
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Krampus

Krampus

2015
×
★★
Edit this entry  
05
Creed

Creed

2015
×
★★
Edit this entry  
04
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★
Edit this entry  
26
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
Edit this entry  
25
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★
Edit this entry  
13
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Guest

The Guest

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
Hot Sugar's Cold World

Hot Sugar's Cold World

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Mountains May Depart

Mountains May Depart

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Entertainment

Entertainment

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Boy and the Beast

The Boy and the Beast

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dheepan

Dheepan

2015
×
★★
Edit this entry  
24
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★
Edit this entry  
17
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★
Edit this entry  
14
The Walk

The Walk

2015
×
★★
Edit this entry  
07
The Martian

The Martian

2015
×
★★
Edit this entry  
02
Sicario

Sicario

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★
Edit this entry  
04
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★
Edit this entry  
12
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★
Edit this entry  
07
The Gift

The Gift

2015
×
Edit this entry  
03
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★
Edit this entry  
24
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
Read the review Edit this entry  
05
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Aloha

Aloha

2015
×
Read the review Edit this entry  
29
San Andreas

San Andreas

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★
Edit this entry  
01
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Edit this entry  
24
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★
Edit this entry  
13
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★
Edit this entry  
13
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
★★
Edit this entry