Sort by

lauren has logged 23 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Branagh Theatre Live: Romeo and Juliet

Branagh Theatre Live: Romeo and Juliet

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
The Shallows

The Shallows

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
The Other Boleyn Girl

The Other Boleyn Girl

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
Read the review Edit this entry  
01
Coin Operated

Coin Operated

2017
×
Read the review Edit this entry