Sort by

lauren has logged 22 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Witch

The Witch

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Yesterday

Yesterday

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry