Sort by

flynn has logged 154 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dwelling in the Fuchun Mountains

Dwelling in the Fuchun Mountains

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
★★★½
Edit this entry  
30
Heaven is a Traffic Jam on the 405

Heaven is a Traffic Jam on the 405

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Day He Arrives

The Day He Arrives

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
Blow Up My Town

Blow Up My Town

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Day After

The Day After

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
2046

2046

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hotel by the River

Hotel by the River

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★
Edit this entry  
04
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Farewell to the Ark

Farewell to the Ark

1984
×
★★★
Edit this entry  
30
Throw Away Your Books, Rally in the Streets

Throw Away Your Books, Rally in the Streets

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Follow Me

Follow Me

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★
Edit this entry  
25
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
24
Cure

Cure

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eureka

Eureka

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Death by Hanging

Death by Hanging

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Edit this entry  
16
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Portrait of a Young Girl at the End of the 60s in Brussels

Portrait of a Young Girl at the End of the 60s in Brussels

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fury

Fury

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Days

Days

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mile 22

Mile 22

2018
×
★½
Edit this entry  
13
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry