Sort by
  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Monday

    ★★★

  • Nowhere Special

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Despicable Me 3

    ½

  • Okja

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★

  • The Impossible

    ★★★★½

  • Magic Mike

  • The Muppets

    ★★★

  • Charlie St. Cloud

    ½

  • Boy

    ★★★★

  • Brothers

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • The Cat in the Hat

    ★★★

  • Fight Club

    ★★★★

  • Being John Malkovich

    ★★★½

  • The Waterboy

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★½