• The Northman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • The Decline

    ★★½

  • The Night Clerk

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • VFW

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • The Kill Team

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Everybody’s Everything

    ★★★★

  • Polar

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • How It Ends

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • The Night Eats the World

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★★★

  • Creep 2

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Revenge

    ★★★★

  • American Assassin

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • Resident Evil: Vendetta

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★★★

  • Super Dark Times

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • Bushwick

    ★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★

  • The Monster

    ★★½

  • The Void

    ★★★★½

  • A United Kingdom

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★

  • Here Alone

    ★½

  • Captain America: Civil War

    ★½

  • The Belko Experiment

    ★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★½

  • The Big Short

  • Sicario

    ★★★★★

  • The DUFF

    ½