Sort by

Felix has logged 43 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Love Actually

Love Actually

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bushwick

Bushwick

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The DUFF

The DUFF

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Holiday

The Holiday

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Full Monty

The Full Monty

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Polar

Polar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry