RSS feed for Fairuz Nabilah

Fairuz Nabilah has logged 28 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Anna

Anna

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Friend Zone

Friend Zone

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
EXIT

EXIT

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ultimate Avengers 2

Ultimate Avengers 2

2006
×
★★★½
Edit this entry  
02
Ultimate Avengers

Ultimate Avengers

2006
×
★★★½
Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brother of the Year

Brother of the Year

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Karate Kid

The Karate Kid

2010
×
Read the review Edit this entry  
24
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Summer '03

Summer '03

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Be with You

Be with You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry