Sort by

Foggy has logged 28 entries for films during March 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Calvary

Calvary

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Double

The Double

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wal-Mart: The High Cost of Low Price

Wal-Mart: The High Cost of Low Price

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
A Short Film About Killing

A Short Film About Killing

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Zero Theorem

The Zero Theorem

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Divorce Iranian Style

Divorce Iranian Style

1998
×
★★★
Edit this entry  
17
Little Dieter Needs to Fly

Little Dieter Needs to Fly

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Need for Speed

Need for Speed

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wanted

Wanted

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry