Sort by

Foggy has logged 312 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
WolfCop

WolfCop

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Keep

The Keep

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Flirting with Disaster

Flirting with Disaster

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider

Spider

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zardoz

Zardoz

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spanking the Monkey

Spanking the Monkey

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vanishing Point

Vanishing Point

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bad Guy #2

Bad Guy #2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Grandma

Grandma

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Django

Django

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Silent Running

Silent Running

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
What Maisie Knew

What Maisie Knew

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hustler

The Hustler

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mad Detective

Mad Detective

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sanjay's Super Team

Sanjay's Super Team

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Ecstasy of Wilko Johnson

The Ecstasy of Wilko Johnson

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Orion: The Man Who Would Be King

Orion: The Man Who Would Be King

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cartel Land

Cartel Land

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Runaway Train

Runaway Train

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Lady in the Van

The Lady in the Van

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
#ALLMYMOVIES

#ALLMYMOVIES

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Crying Game

The Crying Game

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shogun Assassin

Shogun Assassin

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Right Stuff

The Right Stuff

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry