Sort by

Foggy has logged 1,026 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
Read the review Edit this entry  
31
Son of the Mask

Son of the Mask

2005
×
Read the review Edit this entry  
31
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
31
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Until Death

Until Death

2007
×
Read the review Edit this entry  
25
Love Hard

Love Hard

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Land Shark

Land Shark

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bāhubali 2: The Conclusion

Bāhubali 2: The Conclusion

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bāhubali: The Beginning

Bāhubali: The Beginning

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Christmas Mail

Christmas Mail

2010
×
Read the review Edit this entry  
16
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ice Spiders

Ice Spiders

2007
×
Read the review Edit this entry  
12
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Glass

Glass

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Villains

Villains

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Daredevil

Daredevil

2003
×
Read the review Edit this entry