Sort by

Foggy has logged 105 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Playdate

Playdate

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla vs. Destoroyah

Godzilla vs. Destoroyah

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ice Age: Collision Course

Ice Age: Collision Course

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Ice Age: Continental Drift

Ice Age: Continental Drift

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The X Files: I Want to Believe

The X Files: I Want to Believe

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The X Files

The X Files

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Malevolence 3: Killer

Malevolence 3: Killer

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Trek: Nemesis

Star Trek: Nemesis

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
RoboCop

RoboCop

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

2000
×
Read the review Edit this entry  
23
Ice Age: The Meltdown

Ice Age: The Meltdown

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
Read the review Edit this entry  
23
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Trek: Insurrection

Star Trek: Insurrection

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
20
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Pie Presents: Girls' Rules

American Pie Presents: Girls' Rules

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Guardians

Guardians

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
RoboCop 3

RoboCop 3

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Paul

Paul

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
RoboCop 2

RoboCop 2

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry