Sort by

Foggy has logged 100 entries for films during October 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Feast

Feast

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Get a Horse!

Get a Horse!

2013
×
★★½
Edit this entry  
31
Paperman

Paperman

2012
×
★★★½
Edit this entry  
31
Tangled Ever After

Tangled Ever After

2012
×
★★½
Edit this entry  
31
The Ballad of Nessie

The Ballad of Nessie

2011
×
★★★★
Edit this entry  
31
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Prep & Landing

Prep & Landing

2009
×
★★½
Edit this entry  
31
Tick Tock Tale

Tick Tock Tale

2010
×
★★★½
Edit this entry  
31
How to Hook Up Your Home Theater

How to Hook Up Your Home Theater

2007
×
★★★
Edit this entry  
31
The Little Matchgirl

The Little Matchgirl

2006
×
★★★½
Edit this entry  
31
John Henry

John Henry

2000
×
★★★½
Edit this entry  
31
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★
Edit this entry  
31
Saw II

Saw II

2005
×
★★½
Edit this entry  
30
Social-Sex Attitudes in Adolescence

Social-Sex Attitudes in Adolescence

1953
×
Edit this entry  
30
Halloween Safety

Halloween Safety

1977
×
★★★½
Edit this entry  
30
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
30
Joyless Street

Joyless Street

1925
×
Edit this entry  
30
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★
Edit this entry  
29
Move Over, Darling

Move Over, Darling

1963
×
★★★
Edit this entry  
29
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Saga of Gosta Berling

The Saga of Gosta Berling

1924
×
★★★★½
Edit this entry  
28
How to Steal a Million

How to Steal a Million

1966
×
★★★★
Edit this entry  
28
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Edit this entry  
27
Let Us Prey

Let Us Prey

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Last Broadcast

The Last Broadcast

1998
×
★★
Edit this entry  
25
Kagemusha

Kagemusha

1980
×
★★★★
Edit this entry  
25
Another Kind

Another Kind

2013
×
★½
Edit this entry  
24
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★½
Edit this entry  
22
Alice

Alice

1988
×
★★★
Edit this entry  
21
Room 237

Room 237

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
6 Souls

6 Souls

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
The Thief and the Cobbler

The Thief and the Cobbler

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Sexy Baby

Sexy Baby

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Advanced Style

Advanced Style

2014
×
★★½
Edit this entry  
19
Frankenstein's Army

Frankenstein's Army

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Weekend

Weekend

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Some Came Running

Some Came Running

1958
×
★★★
Edit this entry  
18
Addicted to Plastic

Addicted to Plastic

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★
Edit this entry  
15
8½

1963
×
★★½
Edit this entry  
15
Our Paradise

Our Paradise

2011
×
★★½
Edit this entry  
14
The Adventures of Mark Twain

The Adventures of Mark Twain

1985
×
★★★½
Edit this entry  
14
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry