• The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Dating Amber

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Dolly Parton: Here I Am

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • How to Build a Girl

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Webseries: The Movie

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

    ★★

  • In the Time It Takes to Get There

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Paddleton

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

  • On the Basis of Sex

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

    ★★

  • Maniac

    ★★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Widows

  • Vox Lux

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

  • Hurricane Bianca: From Russia with Hate

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Deadpool 2

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Jellyfish

    ★★★½

  • Ready Player One