Tentin has logged 12 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
Read the review Edit this entry  
17
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Detour

Detour

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The New World

The New World

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry