Sort by

Tentin has logged 387 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The 7th Voyage of Sinbad

The 7th Voyage of Sinbad

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Family Viewing

Family Viewing

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Olympic Spirit

Olympic Spirit

1980
×
Read the review Edit this entry  
30
Trouble in Paradise

Trouble in Paradise

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Olympics in Mexico

The Olympics in Mexico

1969
×
Read the review Edit this entry  
27
Speaking Parts

Speaking Parts

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bud Greenspan Presents Vancouver 2010: Stories of Olympic Glory

Bud Greenspan Presents Vancouver 2010: Stories of Olympic Glory

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
War and Peace

War and Peace

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elmer Gantry

Elmer Gantry

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bud Greenspan’s Torino 2006: Stories of Olympic Glory

Bud Greenspan’s Torino 2006: Stories of Olympic Glory

2007
×
Read the review Edit this entry  
20
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
First

First

2012
×
Read the review Edit this entry  
18
The Best Man

The Best Man

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Salt Lake 2002: Stories of Olympic Glory

Salt Lake 2002: Stories of Olympic Glory

2003
×
Read the review Edit this entry  
16
The Everlasting Flame

The Everlasting Flame

2009
×
Read the review Edit this entry  
15
Mother

Mother

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bud Greenspan’s Athens 2004: Stories of Olympic Glory

Bud Greenspan’s Athens 2004: Stories of Olympic Glory

2005
×
Read the review Edit this entry  
13
People, Hopes, Medals

People, Hopes, Medals

1960
×
Read the review Edit this entry  
12
Nagano ’98 Olympics: Stories of Honor and Glory

Nagano ’98 Olympics: Stories of Honor and Glory

1998
×
Read the review Edit this entry  
11
Marathon

Marathon

1993
×
Read the review Edit this entry  
10
Atlanta’s Olympic Glory

Atlanta’s Olympic Glory

1997
×
Read the review Edit this entry  
09
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
One Light, One World

One Light, One World

1992
×
Read the review Edit this entry  
06
Caché

Caché

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Olympic Games 1956

Olympic Games 1956

1956
×
Read the review Edit this entry  
05
Cujo

Cujo

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Next of Kin

Next of Kin

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Calgary ’88: 16 Days of Glory

Calgary ’88: 16 Days of Glory

1989
×
Read the review Edit this entry  
29
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
16 Days of Glory

16 Days of Glory

1986
×
Read the review Edit this entry  
28
Inherit the Wind

Inherit the Wind

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Heiress

The Heiress

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Naked Island

The Naked Island

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Turning Point

A Turning Point

1984
×
Read the review Edit this entry  
26
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sydney 2000: Stories of Olympic Glory

Sydney 2000: Stories of Olympic Glory

2001
×
Read the review Edit this entry  
24
Pay Day

Pay Day

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Visions of Eight

Visions of Eight

1973
×
Read the review Edit this entry  
22
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
White Rock

White Rock

1977
×
Read the review Edit this entry  
22
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Olympia Part One: Festival of the Nations

Olympia Part One: Festival of the Nations

1938
×
Read the review Edit this entry