Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Blade

Blade

1998
×
★½
Edit this entry  
13
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Airplane Mode

Airplane Mode

2019
×
½
Edit this entry  
22
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Edit this entry  
21
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read prior review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Tokyo!

Tokyo!

2008
×
★★½
Edit this entry  
03
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★½
Edit this entry  
04
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
04
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
03
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Edit this entry  
03
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Edit this entry