FoofDeckman has logged 44 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
½
Read prior review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
½
Read prior review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★½
Read prior review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
½
Read prior review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
½
Read prior review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★½
Read prior review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★½
Read prior review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
Read prior review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Last of the Grads

Last of the Grads

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★½
Read prior review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
Read prior review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★½
Read prior review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★
Read prior review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
Read the review Edit this entry  
06
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry