Sort by

FoofDeckman has logged 269 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Edit this entry  
31
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Avatar

Avatar

2009
×
★★½
Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Edit this entry  
20
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Watcher

Watcher

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Demon Wind

Demon Wind

1990
×
Read the review Edit this entry  
17
Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Smile

Smile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Blue's Big City Adventure

Blue's Big City Adventure

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dexter: New Blood

Dexter: New Blood

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Edit this entry  
14
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Edit this entry  
13
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Edit this entry  
13
Twilight

Twilight

2008
×
Edit this entry