• The New Mutants

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • The Grudge

  • 1917

    ★★★★★

  • Lady and the Tramp

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Countdown

    ★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Good Omens

    ★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • The Intruder

    ★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Tooth Fairy

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★½

  • Stuber

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Shutter

    ½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Slaughterhouse Rulez

    ★★★

  • Hunter Killer

    ★★★★

  • Malevolent

    ★★

  • Venom

    ★★★★★

  • Overlord

    ★★★

  • The Boat

    ★★★

  • Halloween

    ★★★

  • The Predator

    ★★★★

  • The Nun

    ★★★½

  • Mile 22

    ★★½

  • Slender Man

  • The Meg

    ★★★★

  • 14 Cameras

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Skyscraper

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • The First Purge

    ★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • Overboard

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Truth or Dare

    ★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½