• A Quiet Place

    ★★★½

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Winchester

    ★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ½

  • The Open House

    ½

  • Den of Thieves

    ★★★★

  • 12 Strong

    ★★★★

  • Insidious: The Last Key

    ★★★

  • Jigsaw

    ★★★

  • Geostorm

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Ghost Stories

  • Only the Brave

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

  • The Ritual

    ★★★½

  • It

    ★★

  • Leatherface

    ★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★★

  • Little Evil

    ★★★

  • A Bad Moms Christmas

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★★

  • 47 Meters Down

    ★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • The Foreigner

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Rings

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★★

  • The Bye Bye Man

  • Patriots Day

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Within

    ★★

  • The Monster

    ★★

  • I Am the Pretty Thing That Lives in the House

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★

  • Suicide Squad

  • Bad Moms

    ★★★★

  • Jason Bourne

    ★★★

  • Blair Witch

  • Ghostbusters

    ★★★★

  • The Siege of Jadotville

    ★★★★

  • Satanic

  • The Purge: Election Year

    ★★★★

  • The Shallows

    ★★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★★

  • Central Intelligence

    ★★★

  • Finding Dory

  • Lights Out

    ★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★★

  • Alice Through the Looking Glass

  • The Conjuring 2

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Before I Wake

    ★★★

  • Hush

    ★★★

  • Don't Breathe

    ★★

  • London Has Fallen

    ★★★★

  • Zootopia

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Boy

    ★★★

  • 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

    ★★★★★

  • Don't Knock Twice

  • Friend Request

    ★★★

  • The Forest

  • The Blackcoat's Daughter

    ★★★

  • The Visit

  • 13 Cameras