• Most Likely to Die

    ★★

  • No Escape

    ★★★★

  • Robert

    ★★

  • Sinister 2

    ★★★★

  • Pixels

    ★★

  • Paranormal Activity: The Ghost Dimension

    ★★★

  • The Gallows

  • Ant-Man

    ★★★★

  • The Rezort

    ★★★

  • Insidious: Chapter 3

    ★★★

  • American Poltergeist

    ½

  • Jurassic World

    ★★★

  • Area 51

    ★★

  • Spy

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★

  • Hangman

  • The Lazarus Effect

  • Ratter

  • The Interview

    ★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★★★

  • Clown

  • American Sniper

    ★★★

  • Big Hero 6

  • John Wick

    ★★★★

  • Fury

    ★★★

  • Annabelle

    ★★★

  • As Above, So Below

    ★★★★

  • Sharknado 2: The Second One

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • Unfriended

  • The Purge: Anarchy

    ★★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★★

  • 22 Jump Street

  • Maleficent

    ★★★★

  • Mischief Night

    ½

  • It Follows

    ★★

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★★

  • Neighbors

    ★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • The Babadook

  • Ride Along

  • Paranormal Activity: The Marked Ones

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★★★

  • Frozen

    ★★★★

  • All Hallows' Eve

  • Thor: The Dark World

    ★★★

  • Insidious: Chapter 2

    ★★½

  • Oculus

    ★★

  • The Poltergeist of Borley Forest

    ½

  • We're the Millers

    ★★★

  • 2 Guns

    ★★★

  • R.I.P.D.

    ★★

  • Sharknado

  • The World's End

    ★★★★★

  • White House Down

    ★★★★

  • The Heat

    ★★★★

  • World War Z

    ★★

  • Despicable Me 2

    ★★★

  • Monsters University

    ★★★

  • This Is the End

    ★★★★

  • The Purge

    ★★★

  • Now You See Me

    ★★★★

  • The Hangover Part III

    ★★★

  • Iron Man 3

    ★★★½

  • Evil Dead

    ★★★

  • The Conjuring

    ★★★★½

  • Olympus Has Fallen

    ★★★★

  • The Croods

    ★★★

  • Oz the Great and Powerful

    ★★★

  • Identity Thief

    ★★★½