ki has logged 30 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Hurricane Bianca

Hurricane Bianca

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
May It Last: A Portrait of the Avett Brothers

May It Last: A Portrait of the Avett Brothers

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Monster-in-Law

Monster-in-Law

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hungry Hearts

Hungry Hearts

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Dope

Dope

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
What If

What If

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Café Society

Café Society

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry