• Bad Blood

  • The Card Counter

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Old

    ★★★

  • Mortal Kombat

  • Save Ralph

  • Nobody

    ★★½

  • Coming 2 America

  • Moxie

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Dave Chappelle: Redemption Song

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Music

    ½

  • Let Them All Talk

    ★★★★½

  • The Prom

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Unforgiven

    ★★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • 69: The Saga of Danny Hernandez

  • Hillbilly Elegy

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Surprise from Heaven!

    ★★

  • American Pie Presents: Girls' Rules

    ½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Unhinged

    ★½

  • Wash Us In The Blood

    ★★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • If Anything Happens I Love You

  • 8:46

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Scoob!

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★½

  • New York New York

    ★½

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

  • Dummy

    ★★★

  • David Blaine: The Magic Way

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Former Cult Member Hears Music For The First Time

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Wake Up

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★