Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★½
Edit this entry  
16
Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
Read the review Edit this entry  
15
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Back Beyond

Back Beyond

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Barbie Mariposa

Barbie Mariposa

2008
×
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
½
Read prior review Edit this entry  
01
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
OPAL

OPAL

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Osmosis Jones

Osmosis Jones

2001
×
Edit this entry  
26
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Clockwork

Clockwork

1978
×
Edit this entry  
23
Crimewave

Crimewave

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
Edit this entry  
08
The Enforcer

The Enforcer

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hustle

The Hustle

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Magnum Force

Magnum Force

1973
×
★★★½
Edit this entry  
05
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Candyman: Day of the Dead

Candyman: Day of the Dead

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★
Edit this entry  
31
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sabrina, Down Under

Sabrina, Down Under

1999
×
Read the review Edit this entry  
28
Regular Show: The Movie

Regular Show: The Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry