• Spider-Man: No Way Home

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

  • Malignant

  • He's All That

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

  • Cruella

    ★★★

  • The Sarah Vaccine

  • Moxie

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • BREAK IT ALL: The History of Rock in Latin America

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Zappa

  • Freaky

    ★★★★

  • We Are Who We Are

  • Bill & Ted Face the Music

    ★½

  • Host

  • Victor in Paradise

  • Veneno

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • The Go-Go's

  • Spree

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★

  • The Imagineering Story

  • White Riot

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Aladdin

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • In Search of Darkness

  • Avengers: Endgame

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★★

  • Shazam!

  • Us

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★½

  • Daniel Isn't Real

    ★★★

  • We Were Hardly More Than Children

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★